021 22254005
ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

بررسی مشکلات رایج آیفون های تصویری

بررسی مشکلات رایج آیفون های تصویری
امروزه آیفون های صوتی جای خود را به آیفون های تصویری داده اند و ما می بینیم که آیفون های تصویری بیشتر از آیفون های صوتی مورد استفاده قرار می گیرند. بررسی مشکلات آیفون تصویری به شما این امکان را می دهد تا پیش از اینکه از یک تعمیرکار بخواهید تا به منزل و یا محل کار شما بیاید و عیب آیفون شما را بفهمد، خودتان هم دست به کار شوید و تا حدودی از مشکل به وجود آمده مطلع شوید. و اگر قادر به تعمیر آن نبودید تعمیرات آیفون تصویری را کارشناس بسپارید. بنابراین در مقاله بررسی مشکلات آیفون های تصویری به توضیح این موارد می پردازیم و شما را با نقص های رایجی که ممکن است در آیفون های تصویری به وجود بیاید آشنا می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.
نبودن تصویر
نبودن تصویر در آیفون های تصویری مشکلی است که برای همه خریداران این وسیله حداقل یک بار به وجود آمده است. برای برطرف نمودن این عیب لازم است سیم کشی و یا همان اتصال سیم های آبی و سفید را چک کنید که سیم ها جا به جا نشده باشند. 
آبی شدن LCD
مشکل دیگری که در بین آیفون های تصویری وجود دارد این است که صفحه آیفونبه کلی آبی شود. از دلایلی که باعث به وجود آمدن این عیب می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد. 
1. خرابی دوربینی که بر روی پنل آیفون نصب شده است.
برای این که مطمئن شوید دوربین پنل آسیب دیده می توانید مانیتور واحد های دیگر را نیز بررسی کنید. اگر در مانیتور آیفون مشکلی وجود داشته باشد در هنگام زنگ خوردن نمی توانیم تصویر را در پنل به درستی مشاهده کنیم. این دلایل را فقط می توان احتمالات نداشتن تصویر در آیفون برشمرد. 
2. سیم کشی ساختمان نقش اساسی در عملکرد آیفون دارد. 
سیم کشی آیفون تصویری۴ وظیفه دارد. مهم ترین وظیفه آن هم این است که تصاویر را به درستی منتقل کند. اگر در مسیر دچار خرابی شد در انتقال تصویر از دوربین به مانیتور اختلال ایجاد میشود و مشکل آبی شدن تصویر به وجود می‌آید. به دلیل مهم بودن این مشکل بهتر است از افراد متخصص در اینزمینه کمک بگیرید.
خراب شدن برد LCD
بردLCD که در آیفونهای تصویری، وظیفه مهمی در نشان دادن تصویر به عهده دارد. برد این کار را در آیفون انجام می‌دهد. هر گونه اشکال در برد می تواند باعث اختلال در تصویر شود و در نتیجه صفحه آیفون آبی شود. در صورت بروز این مشکل نیز بهتر است که از یک تعمیرکار آیفون تصویری کمک بگیرید. به خصوص که اگر دانش فنی زیادی هم در زمینه بردهای الکترونیکی ندارید! هر گونه دستکاری در برد LCD، می تواند باعث بروز مشکلات جدی تر شود.
در صورت تمایل می توانید مقاله مربوط به آبی شدن صفحه آیفون تصویری را نیز مطالعه کنید .
سوت کشیدن در گوشی آیفون های تصویری
 سوت کشیدن آیفون دلایل مختلفی دارد؛ مثل خرابی میکروفن.
در این مواقع اولین چیزی که به ذهن می رسد چک کردن سلامت میکروفن است. همچنین قرار گرفتن یک جسم فلزی در نزدیکی میکروفن می تواند علت سوت کشیدن آیفون باشد؛ چرا که به دلیل فضای مغناطیسی ایجاد شده در جوار جسم فلزی، آن جسم مانند یک سیملوله عمل می کند و بر روی عمل انتقال صدا تاثیر می گذارد. بنابراین زمان پاسخگویی سعی کنید اجسام فلزی مانند کلید و یا ساعت را در نزدیکی گوشی آیفون نگه ندارید.
برای برطرف کردن مشکل سوت کشیدن، تعمیرکار ابتدا پنل آن را باز می کند و سپس جسم قرار گرفته در آیفون را دور می کند. یکی از عیب های رایج در آیفون های تصویری خش خش آن است. این اتفاق زمانی می افتد که صدا از داخل خانه به پنل بیرونی و بالعکس منتقل نشود. دلایلی که باعث به وجود آمدن خش خش در آیفون می شود به شرح زیر است: 
1. استفاده از سیم بدون فویل
2. استفاده از شیلد کابل
3. بستن نامناسب دو سیمی که مربوط به صدا می باشد.
برای مطالعه بیشتر در مورد علت های سوت کشیدن گوشی آیفون می توانید مقاله کامل تری را در سایت مطالعه نمایید .
اختلال در سیم کشی ساختمان
مشکلات سیم کشی از مواردی است که باعث می شود در آیفون صدای سوت شنیده شود و این موضوع ربطی به مدل آیفون تصویری ندارد. در صورتی که سیمی که مربوط به انتقال صدا می باشد دچار آسیب شود باید با مشورت تعمیرکار قسمتی از سیم را تعویض کنیم. 
اختلال در عملکرد برد صوتی
اختلال در عملکرد برد صوتی یکی دیگر از عواملی است که می تواند در انتقال صدا از پنل به داخل گوشی مشکل ایجاد کند. برد صوتی قسمتی از آیفون است که وظیفه دارد صدا را منتقل کند؛ در صورتی که مشکلی برای این برد به وجود آید، در صدای آیفون اختلال ایجاد می شود. اگر مشکل از برد باشد تعمیرکار مربوطه آن را تعمیر و یا تعویض می کند.
چرا آیفون تصویری زنگ نمی خورد؟
عوامل مهمی را می توان برای زنگ نخوردن آیفون تصویری نام برد .یکی از محتمل ترین موارد ، خرابی و یا رسوب گرفتگی شاسی آیفون تصویری می باشد . خرابی بلند گو و خرابی سویچر آیفون تصویری نیز می تواند از دیگر عوامل زنگ نخوردن گوشی باشد . در صورتیکه موارد ذکر شده را بررسی کردید می توانید سیم مربوط به زنگ آیفون تصویری را نیز بررسی کنید و از قطع نبودن آن مطمئن شوید .
عدم زنگ خوردن آیفون تصویری یکی از مشکلات رایج این نوع دستگاه می باشد که ممکن است هم در واحد های مسکونی چند طبقه و چه در خانه های ویلایی تک واحده پیش بیاید. اولین مورد بررسی کردن این می باشد که آیا فقط یک واحد زنک نمیخوزد یا مشکل برای همه ی واحدها پیش آمده است؟ اگر همه ی واحدها این مشکل را داشته باشند مشکل از یکی از خروجی های تغذیه می باشد.اگر علاوه بر اینکه آیفون تصویری زنگ نمی خورد، صدا هم از گوشی منتقل نمی شود و قفل هم عمل نمی کند، یکی از سیم ها قطعی دارد. این سیم در اکثر برندهای آیفون تصویری، سیم شماره ۱ است.اگر تنها صدای زنگ در یکی از واحدها قطع شده است، مشکل از سیم یا برد آیفون است. همچنین ممکن است بلندگوی آیفون در داخل واحد مربوطه سوخته باشد.
عدم نمایش تصویر 
یکی از ایرادات رایج در آیفون های تصویری می باشد که این ایراد ممکن است از بد بودن و خرابی تصویر تا قطع کامل تصویر باشدگر آیفون تصویری در تمامی واحد ها دارای تصویر است اما تصویر به صورت موج دار نشان داده می شود، احتمالا سیم کشی اصلی آیفون تصویری از کنار سیم برق عبور پیدا کرده و در نتیجه بر روی تصویر نویز ایجاد می شود. همچنین ممکن است خازن تغذیه نشتی داشته باشد.اگر آیفون تصویر داشت اما کیفیت آن بسیار پایین و دارای نویز بود، احتمالا از سوئیچر اشتباه استفاده شده است. همچنین این مشکل ممکن است به دلیل سیم‌کشی قدیمی ایجاد شده باشد.
اگر آیفون تصویر داشت اما در حین باز کردن تصویر برای لحظه ای پرید یا جمع شد، از نوع خروجی اشتباه استفادهکرده‌ایم. 
اگر صدا وصل و زنگ نیز می خورد اما تصویر وجود ندارد، دلایل مختلفی می توان برای آن ذکر کرد. در این زمینه حتما باید تعمیرکار و متخصص نظر قطعی را اعلام کند. به طور کلی زمانی چنین مشکلی ایجاد می شود که یا یکی از سیم ها(سیم شماره ۴) قطعی دارد یا جامپر پشت مانیتور قطع شده است. همچنین بروز ایراد در ماژول تصویر و برد مانیتور نیز می تواند از جمله این دلایلی باشد.و فقط ما زمانی که مشکل در نمایش تصویر باشد و صدا و زنگ خوردن آیفون و ... واضح باشد باید سیم کشی و اتصال سیم های سفید و آبی را بررسی کنیم زیرا ممکن است دلیل عدم نمایش تصویر جابجا شدن با قطع شدن این دو سیم باشد.
خاموش بودن آیفون تصویری
در این مواقع باید ولتاژ منبع تغذیه را چک کرده و از رسیدن ولتاژ به پنل اطمینان حاصل کنید.
تصویر تمام واحدها موج دار است 
این مشکل به دلیل نشتی پیدا کردن و یا SF730 از کنار سیم کشی برق و یا خازن تغذیه رد شده باشد.
زنگ خوردن تمامی واحدها
در این مواقع ممکن است مشکل از برد شاسی درب، خرابی آیفون واحدها، کد اشتباه واحدها هنگام کد دادن به آیفون تصویری باشد.
مانیتور بعد از 90 ثانیه خاموش نمیشود و یکسره روشن است
این صورت اشکال در برد صوت مانیتور می باشد.
نویز آیفون تصویری
نویز آیفون تصویری یکی از عیب های رایج می باشد که با صدای خش خش همراه است. استفاده از سیم بدون فویل، عدم استفاده از شیلد کابل، سر بندی نامناسب دو سیمی که مربوط به صدا می شوندو موارد دیگر که به تشخیص تعمیرکار و متخصص تعمیر آیفون تصویری بستگی دارد.
باز نشدن درب توسط آیفون تصویری
برای این مشکل ابتدا می بایست سایز آیفون تصویری های واحد های دیگر را چک کرد . در صورتی که مشکل سراسری باشد ، مشکل از پنل می باشد در غیر این صورت ، مشکل را باید در آیفون تصویری و سیم کشی آن یافت . همچنین می توانید رله درب بازکن پنل آیفون تصویری را بررسی کنید .اگر آیفون یک واحد درب را باز نمی کند، به احتمال زیاد شاسی درب بازکن دچار مشکل شده یا حتی دکمه درب باز کن آن آیفون گیر کرده است. البته این در شرایطی است که صدا و تصویر و زنگ کاملا درست عمل کنند. در صورتی که این موارد نیز کار نکنند مشکل از برد آیفون یا اتصالات آن خواهد بود.
امیدواریم که این مقاله کمکی در رفع مشکلات رایج در آیفون های تصویری به شما خواننده عزیز کرده باشد. 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .