ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

بررسی مشکلات رایج آیفون های تصویری

بررسی مشکلات رایج آیفون های تصویری
امروزه آیفون های صوتی جای خود را به آیفون های تصویری داده اند و ما می بینیم که آیفون های تصویری بیشتر از آیفون های صوتی مورد استفاده قرار می گیرند. بررسی مشکلات آیفون تصویری به شما این امکان را می دهد تا پیش از اینکه از یک تعمیرکار بخواهید تا به منزل و یا محل کار شما بیاید و عیب آیفون شما را بفهمد، خودتان هم دست به کار شوید و تا حدودی از مشکل به وجود آمده مطلع شوید. و اگر قادر به تعمیر آن نبودید تعمیرات آیفون تصویری را کارشناس بسپارید. بنابراین در مقاله بررسی مشکلات آیفون های تصویری به توضیح این موارد می پردازیم و شما را با نقص های رایجی که ممکن است در آیفون های تصویری به وجود بیاید آشنا می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.
مشکل اول: نبودن تصویر
نبودن تصویر در آیفون های تصویری مشکلی است که برای همه خریداران این وسیله حداقل یک بار به وجود آمده است. برای برطرف نمودن این عیب لازم است سیم کشی و یا همان اتصال سیم های آبی و سفید را چک کنید که سیم ها جا به جا نشده باشند. 
مشکل دوم: آبی شدن LCD
مشکل دیگری که در بین آیفون های تصویری وجود دارد این است که صفحه آیفونبه کلی آبی شود. از دلایلی که باعث به وجود آمدن این عیب می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد. 
1. خرابی دوربینی که بر روی پنل آیفون نصب شده است.
برای این که مطمئن شوید دوربین پنل آسیب دیده می توانید مانیتور واحد های دیگر را نیز بررسی کنید. اگر در مانیتور آیفون مشکلی وجود داشته باشد در هنگام زنگ خوردن نمی توانیم تصویر را در پنل به درستی مشاهده کنیم. این دلایل را فقط می توان احتمالات نداشتن تصویر در آیفون برشمرد. 
2. سیم کشی ساختمان نقش اساسی در عملکرد آیفون دارد. 
سیم کشی آیفون تصویری۴ وظیفه دارد. مهم ترین وظیفه آن هم این است که تصاویر را به درستی منتقل کند. اگر در مسیر دچار خرابی شد در انتقال تصویر از دوربین به مانیتور اختلال ایجاد میشود و مشکل آبی شدن تصویر به وجود می‌آید. به دلیل مهم بودن این مشکل بهتر است از افراد متخصص در اینزمینه کمک بگیرید.
مشکل سوم: خراب شدن برد LCD
بردLCD که در آیفونهای تصویری، وظیفه مهمی در نشان دادن تصویر به عهده دارد. برد این کار را در آیفون انجام می‌دهد. هر گونه اشکال در برد می تواند باعث اختلال در تصویر شود و در نتیجه صفحه آیفون آبی شود. در صورت بروز این مشکل نیز بهتر است که از یک تعمیرکار آیفون تصویری کمک بگیرید. به خصوص که اگر دانش فنی زیادی هم در زمینه بردهای الکترونیکی ندارید! هر گونه دستکاری در برد LCD، می تواند باعث بروز مشکلات جدی تر شود.
مشکل چهارم: سوت کشیدن در گوشی آیفون های تصویری
 سوت کشیدن آیفون دلایل مختلفی دارد؛ مثل خرابی میکروفن.
در این مواقع اولین چیزی که به ذهن می رسد چک کردن سلامت میکروفن است. همچنین قرار گرفتن یک جسم فلزی در نزدیکی میکروفن می تواند علت سوت کشیدن آیفون باشد؛ چرا که به دلیل فضای مغناطیسی ایجاد شده در جوار جسم فلزی، آن جسم مانند یک سیملوله عمل می کند و بر روی عمل انتقال صدا تاثیر می گذارد. بنابراین زمان پاسخگویی سعی کنید اجسام فلزی مانند کلید و یا ساعت را در نزدیکی گوشی آیفون نگه ندارید.
برای برطرف کردن مشکل سوت کشیدن، تعمیرکار ابتدا پنل آن را باز می کند و سپس جسم قرار گرفته در آیفون را دور می کند. یکی از عیب های رایج در آیفون های تصویری خش خش آن است. این اتفاق زمانی می افتد که صدا از داخل خانه به پنل بیرونی و بالعکس منتقل نشود. دلایلی که باعث به وجود آمدن خش خش در آیفون می شود به شرح زیر است: 
1. استفاده از سیم بدون فویل
2. استفاده از شیلد کابل
3. بستن نامناسب دو سیمی که مربوط به صدا می باشد.
مشکل پنجم: اختلال در سیم کشی ساختمان
مشکلات سیم کشی از مواردی است که باعث می شود در آیفون صدای سوت شنیده شود و این موضوع ربطی به مدل آیفون تصویری ندارد. در صورتی که سیمی که مربوط به انتقال صدا می باشد دچار آسیب شود باید با مشورت تعمیرکار قسمتی از سیم را تعویض کنیم. 
مشکل ششم: اختلال در عملکرد برد صوتی
اختلال در عملکرد برد صوتی یکی دیگر از عواملی است که می تواند در انتقال صدا از پنل به داخل گوشی مشکل ایجاد کند. برد صوتی قسمتی از آیفون است که وظیفه دارد صدا را منتقل کند؛ در صورتی که مشکلی برای این برد به وجود آید، در صدای آیفون اختلال ایجاد می شود. اگر مشکل از برد باشد تعمیرکار مربوطه آن را تعمیر و یا تعویض می کند.
امیدواریم که این مقاله کمکی در رفع مشکلات رایج در آیفون های تصویری به شما خواننده عزیز کرده باشد. 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .