021 22254005
ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

آیفون تصویری آنالوگ بهتر است یا دیجیتال

با ساخت آیفون های تصویری امنیت ساکنان منازل و آپارتمان ها نسبت به قبل بیش تر شده است. علاوه بر این آیفون های تصویری قابلیت های بسیاری داشته از جمله ضبط صدا و تصویر، امکان استفاده به عنوان نوعی منشی تلفنی و... . جدید ترین نوع آیفون تصویری، آیفون های هوشمند بوده که قابلیت انجام وظایفیک نگهبان را دارا می باشد.
آیفون های تصویری از نظر کارایی، برند، قیمت و... تنوع بالایی داشته که این تنوع بالا ممکن است موجب سردرگمی خریدار در انتخاب بهترین گزینه شود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع آیفون های تصویری مطالبی را برای شما ارائه دهیم. پس همراه ما باشید.
انواع آیفون تصویری
از نظر عملکرد، آیفون های تصویری به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند. این دو نوع آیفون تفاوت هایی دارند که در ادامه به شرح آن می پردازیم.
برای آشنایی با تفاوت های بین این دو نوع آیفون، ابتدا با طرز کار هر یک از آن ها آشنا می شویم.
طرز کار آیفون های تصویری آنالوگ
در اکثر منازل و آپارتمان های کوچک از آیفون های تصویری آنالوگ استفاده می شود. در این نوع از آیفون تصویری، بر روی نمای بیرونی ساختمان پنلی قرار گرفته که در آن به ازای هر واحد آپارتمان دکمه ای تعبیه شده است و فرد مراجعه کننده باید دکمه ی مربوط به واحد مورد نظر خود را فشار دهد تا تصویر و صدای او از طریق دوربین و میکروفن به نمایشگر داخل واحد ارسال گردد.
استفاده از آیفون های تصویری آنالوگ برای مجتمع های بزرگ که معمولا بیش از 30 واحد دارند، مناسب نیست. استفاده از آیفون های آنالوگ در این مجتمع ها به دلیل وجود دکمه های زیاد، باعث بروز مشکلاتی خواهد شد که در ادامه به تعدادی از آن مشکلات اشاره می کنیم:
1. تداخل زنگ های مربوط به واحد های مختلف  
2. زنگ نخوردن آیفونیک واحد 
3. تداخل تصویر و...
علاوه بر این آیفون های تصویری آنالوگ فاقد امکاناتی هستند که معمولا ساختمان های بزرگ و پر جمعیت نیازمند آن می باشند.
طرز کار آیفون های تصویری دیجیتال
آیفون های تصویری دیجیتال نیز مانند آیفون های تصویری آنالوگ داراییک پنل در قسمت ورودی ساختمان می باشند. اما تفاوت این پنل با پنل آیفون تصویری آنالوگ در این است که بر روی این پنل به ازای هر واحد دکمه ای وجود ندارد بلکه پنل آیفون های دیجیتال از 9 دکمه ی اصلی تشکیل شده که از 0 تا 9 شماره گذاری شده اند و به ازای هر واحد نیزیک کد اختصاصی قرار داده شده است. فرد مراجعه کننده تنها کافی است تا کد مربوط به واحد مورد نظر خود را با استفاده از این دکمه ها وارد کند تا تصویر و صدای او به نمایشگر داخل واحد ارسال گردد.
با توجه به توضیحات ارائه شده به این نتیجه می رسیم که آیفون های تصویری آنالوگ مناسب برای ساختمان هایی است که تعداد واحد های آن ها محدود است. در مقابل آیفون های تصویری دیجیتال که جدیدتر از آیفون های آنالوگ بوده و اصولا در مجتمع های شلوغ با تعداد واحد زیاد نصب می شوند.
تیم فنی تهران ایمن ، آماده تعمیرآیفون تصویری دیجیتال و یا آنالوگ شما می باشد .
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله راهنمای انتخاب آیفون تصویری مراجعه کنید.
امیدواریم که این مقاله مورد پسند شما کاربر گرامی قرار گرفته باشد.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .