021 22254005
ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

تفاوت آیفون تصویری آنالوگ و دیجیتال

آیفون های تصویری انواع مختلفی دارند. دسته اول آیفون هایی هستند که تصاویر را به صورت سیاه و سفید نشان می دهند اما نمی توانند آن ها را ذخیره سازند. دسته دوم آن هایی هستند که دارای مانیتور رنگی می باشند و فقط تصاویر را نمایش می دهند ولی ذخیره نمی کنند. 
دسته سوم نمونه های جدید آیفون های تصویری هستند که دارای کارت حافظه بوده و قابلیت این را دارند که تصاویر را نمایش دهند و ذخیره سازند و صدا را نیز ضبط کنند.
آیفون هایی که صفحه نمایش آن ها رنگی است در سایز های۳/۵ اینچ و ۴ اینچ هستند و توان نگهداری تصاویر را ندارند.در سال های گذشته مشتریان همواره به دنبال درب باز کن هایی بوده اند که قابلیت ذخیره عکس و فیلم را داشته باشند. برخی از نمونه های جدید آیفون ها دارای مانیتور های لمسی هستند که زیبایی بیشتری هم در مقایسه با مانیتور های دکمه ای دارند. تعداد کمی از این آیفون ها می توانند بین واحد های ساختمان ارتباط برقرار کنند و همسایگان دیگر نیز بتوانند بدین وسیله با یکدیگر تماس صوتی داشته باشند. آیفون های تصویری به یک کالای ضروری در ساختمان های امروزی تبدیل شده اند. با پیدایش آیفون های تصویری، امنیت و آرامش برای افراد فراهم شده است.
مزایای آیفون های تصویری نسبت به آیفون های صوتی
1. قابلیت ضبط صدا
2. برقراری ارتباط بین واحد های مختلف در ساختمان
3. امکان دایورت زنگ از واحدی به واحد دیگر هنگام خارج شدن از منزل
4. باز کردن درب ساختمان حتی مواقعی که خالی از سکنه است
5. امکان باز نمودن چند درب
6. منتقل کردن زنگ آیفون به روی موبایل
آیفون های تصویری بر اساس کارایی و شکل ظاهری ممکن است تفاوت هایی را با هم داشته باشند. آیفون های تصویری قابلیت ذخیره فیلم و عکس را دارند و همچنین دارای حافظه داخلی نیز هستند که می توانند تصاویر را ذخیره سازند‌. برخی از نمونه های دیگر آن علاوه بر حافظه داخلی،دارای یک حافظه خارجی و یا کارت حافظه نیز هستند.
آیفون های تصویری دارای صفحه نمایش لمسی و کلید های تنظیمات هستند ‌که به صورت شاسی و فشاری موجودند. در ساختمان هایی که تعداد طبقات و واحد های آن زیاد است، قابلیت انتقال تماس از واحدی به واحد دیگر نیز وجود دارد. به این صورت که هنگامی که زنگ واحد شما به صدا در می آید، زنگ واحدی که دایورت تماس را بر روی آن تنظیم کرده اید زده می شود. معمولا در بین آیفون ها این قابلیت وجود دارد که ساکنین بتوانند تماس صوتی با واحد نگهبانی یا واحد های دیگر برقرار کنند. در برخی از آیفون ها از آهن ربا در بدنه گوشی استفاده شده است. به وسیله آهن ربا گوشی در جای خود قرار می گیرد و از سقوط آن جلوگیری می شود.
ویژگی دیگری که آیفون های تصویری دیجیتال را از آیفون های تصویری آنالوگ متمایز می کند، داشتن منوی چند زبانه است. این ویژگی امکان استفاده از دو یا چند زبان را برای کاربران فراهم می سازد. در تقسیم بندی آیفون های تصویری دو سیستم آنالوگ و دیجیتال وجود دارد. آیفون هایی که با سیستم آنالوگ ساخته شده اند مناسب ساختمان هایی هستند که تعداد واحد هایش کم است. در این نوع سیستم امکان برنامه دادن به دستگاه وجود ندارد.
آیفون های تصویری با سیستم دیجیتال، نسبت به مدل آنالوگ آن از سیستم پیشرفته تری برخوردارند. پنل این آیفون ها کلید هایی مانند شماره تلفن دارد که با فشردن شماره واحد مورد نظر و سپس علامت زنگ، صدای زنگ واحد مورد نظر به صدا در می آید. پنل این آیفون ها دارای صفحه شماره گیر است؛ در صورتی که مدل دیگر آن یعنی آنالوگ فقط چند شاسی دارد. آیفون های دیجیتال برعکس آیفون های آنالوگ مناسب ساختمان هایی هستند که تعداد واحد های شان زیاد است.
همچنین در صورت نیاز به تعمیر آِیفون تصویری دیجیتال و یا آنالوگ می توانید با مجموعه تهران ایمن تماس بگیرید.
امیدواریم که این مقاله برای شما خواننده عزیز مفید واقع شده باشد.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .