021 22254005
ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

همه چیز در مورد درب پارکینگ

درب اتوماتیک و درب پارکینگ چسیت ؟
امروزه با ورود به بسیاری از مراکز تجاری، اداری، مجتمع های مسکونی و آپارتمان ها و برج ها، بیمارستان ها ، درب هاب ورودی و ... شاهد درب های اتوماتیک که کاملا به صورت هوشمند عمل می کنند می باشیم . این نوع درب ها توسط سنسوری که به بالای درب متصل است باز و بسته می شود درب های اتوماتیک در مدل های مختلف تولید و عرضه می شوند و این مدل ها بستگی به مکانی که قرار است این درب مورد استفاده قرار بگیرد متفاوت می باشد. .
معرفی درب اتوماتیک و درب پارکینگ
متریال و مواد اولیه ای که برای ساخت این نوع درب ها به کار می رود، کاملا با همدیگر متفاوت است و بسته به اینکه از چه تکنولوژی برای تولید درب اتوماتیک استفاده می شود، یک نوع خاص از درب تولید می گردد که هر کدام با نام ها و ویژگی های خاص شناخته می شوند. نوع عملکرد درب های اتوماتیک سخت و پیچیده نیست اما نصب سیستم هوشمند آن، به تخصص و مهارت فنی نیاز دارد و شخصی بدون داشتن مهارت کافی و تخصصی در این زمینه نمی تواند دست به نصب و راه اندازی درب های اتوماتیک بزند. 
درب های اتوماتیک از لحاظ کارکرد و عملکرد به سه دسته ی فنی مکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی می باشند. در عملکرد و نوع فنی مکانیکی، درب اتوماتیک توسط چرخ دنده و گیربکس به حرکت در می آید،  در نوع درب اتوماتیک هیدرولیکی بر اساس تغییرات فشار سیالات و روغن عمل می کند و در مورد درب اتوماتیک پنوماتیک، فشار گازی، تعیین کننده حرکت درب می باشد. که بنا به استفاه ای که قرار است از درب شود و همینطور مکان مورد نظر نوع درب مورد نظر را از بین این 3 نوع از لحاظ فنی انتخاب می کنیم.
درب های اتوماتیک از لحاظ جنس دارای چند نوع می باشند: 
درب اتوماتیک شیشه ای: یکی از انواع جنس درب های اتوماتیک شیشه می باشد. ممکن است با شنیدن جنس شیشه به این فکر بروید که ممکن است دارای جنس ضعیف و شکننده باشد اما اینطور نمی باشد و به هیچ عنوان ضعیف و شکننده نمی باشند و جنس شیشه این نوع درب های اتومات به صورتی می باشد که به هیچ عنوان تیره و کدر نمی شوند انتخاب بسیاری از خریداران درب های اتومات از جنس شیشه می باشد زیرا درب از جنس شیشه زیبایی خاصی را برای محیط و مکان مورد نظر به ارمغان می آورد. نوع دیگری از جنس درب های اتوماتیک از جنس آلومینیوم می باشد که درب هایی با این نوع جنس در مقابل سرما و گرما بسیار مقاوم می باشند و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردارند و دارای طول عمر بالایی می باشند. 
آهن جنس دیگری است که مزیتی که نسبت به سایر جنس های دیگر دارد خطر کم و ایمنی بالای آن هستند و ایرادی که میتوان از این نوع درب ها گرفت بالا بودن وزن آن به دلیل جنس آهن می باشد و بیشتر مناسب مکان هایی مانند کارگاه و تعمیر گاه ها می باشد . بعضی دیگر از درب ها ممکن است از تلفیق چند نوع فلز باشد. این نوع از درب ها نیز نسبت به ترکیبات خود می توانند استحکام زیادی داشته باشند و یا غیر مستحکم باشند. از متداول ترین ترکیباتی که در این نوع از جنس درب ها استفاده می شود  می توان به ترکیب فلزاتی مانند مس، آهن، آلومینیوم و… با نسبت های ترکیبی مختلف اشاره کرد.
درب پارکینگ
مبحث بعدی در مورد تشکیلات یک درب اتوماتیک می باشد:  
قسمت هایی که  تشکیل دهنده درب اتوماتیک می باشند عبارتند از :
 تابلوی فرمان یا مرکز کنترل
که اصلی ترین بخش یک درب اتوماتیک را تشکیل می دهد. مرکز کنترل یک جعبه می باشد که تابلوی فرمان در داخل ان قرار گرفته و وظیفه ی باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد. این عملیات را از طریق سیستم های کنترل فرمان رادیویی و شاسی های متصل به آن و از طریق یک میکروپروسسور یا ریز پردازنده کنترل می کند.
 مولد درب اتوماتیک قسمت دیگری از درب اتوماتیک می باشد که شامل موتور، جک و بازوها که عملیات تولید نیروی حرکتی را دارند می باشد.  میکرو سویچ ، فلاشرها، چشمی ( همانطور که از نامش پیداست جهت کنترل تردد افراد به کار برده می شو. ریموت ( یک وسیله ی کنترلی جهت باز و بسته کردن درب)، پایه درب برقی،  قفل برقی، قفل مکانیکی.
حال بعد از آشنا شدن جزئی با قسمت های مختلف درب اتوماتیک شما را با انواع درب های اتوماتیک آشنا خواهیم کرد.
یکی از انواع درب های درب اتوماتیک شیشه ای می باشد که با استفاده از سنسور و چشمی نصب شده در قسمت بالای درب باز و بسته می شود . از این نوع درب بیشتر برای مکان و محیط های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار میگیرد و همانطور که در بالا در قسمت جنس درب ها توضیح دادیم برای محیط هایی که بیشتر به زیبایی اهمیت می دهند استفاده می شود . برخی از مهمترین انواع درب های اتوماتیک شیشه ای عبارت اند از درب های اتوماتیک تلسکوپی، ریلی، کشویی، لولایی، نیم دایره ، تاشو و …
نوع دیگر درب اتوماتیک پارکینگ می باشد که در شرایط امروزی به عنوان یک ضروریات شناخته می شود و ریموت وظیفه ی باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد. 
در درب های اتوماتیک پارکینگی منازل از یک موتور مکانیکی  استفاده می شود، ولی اگر برای درب پارکینگ مراکز خرید که رفت و آمدها بسیار  بیشتر از منازل مسکونی می باشد باید از موتور های گیربکسی با قدرت بالا استفاده شود.
درب اتوماتیک کرکره ای
از درب های اتوماتیک کرکره ای برای محیط هایی مانند فروشگاه ها، درب های پارکینگ و... مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع درب های اتوماتیک کرکره ای  در ابعاد و سایز های مختلف ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع درب ها جدیدا در ابعاد کوچکتر برای پنجره ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 درب اتوماتیک سکشنال که نوع دیگری از درب های اتوماتیک می باشد یکی از انتخاب های مناسب جهت استفاده در ساختمان های شیک و مدرن به دلیل استفاده ی آسان و ظاهر مناسبی که دارد می باشد . درب های اتوماتیک سکشنال زیر سقفی که زیر گروه این نوع درب می باشد بر اساس نیروی چرخشی و کششی وارده بر درب کار می کند، دربهای سکشنال زیر سقفی برای فضاهای کم عرض مسقف بسیار مناسب می باشند چرا که در زمان باز شدن، درب زیر سقف جمع می شود و فضای بسیار کمی را اشغال می کند، پس به همین دلیل مناسب فضاهای با حجم کم می باشد.
نوع بعدی درب اتوماتیک که رایج ترین نوع درب می باشد درب اتوماتیک کشویی می باشد. این نوع درب دارای عملکرد ساده ای می باشند و بیشتر در مکان های پر تردد کاربرد دارد. این درب ها بر اساس نیروی کششی کار کرده و دارای 2 لنگه ثابت و 2 لنگه متحرک می باشند که با توجه به محل نصب، این لنگه ها می توانند کمتر نیز باشند.
درب اتوماتیک نیم گرد
از این نوع درب ها که به درب های نیم گرد معروف هستند در اماکنی مانند هتل ها، فروشگاه ها، بانک ها مراکز خرید و ... استفاده می شود. قوس و مقدار گرد بودن  این نوع درب ها بنا به درخواست و سلیقه ی مشتری و محلی که قرار است درب در آن مکان نصب گردد مشخص می شود. درب های اتوماتیک نیم گرد همانند درب های تلسکوپی و کشوئی شامل طرح های مختلف و متنوعی با توجه به  نیاز و درخواست مشتریان می باشد. قیمت این نوع درب با توجه به نورد شدن شیشه و فریم و سیستم آن به مراتب گران تر از مدل های کشویی و معمولی می باشد. این مدل درب ها را می توان زیباترین نوع در تمام مدل های درب های اتوماتیک نامید که جلوه خاصی به ساختمان محل استفاده آن می دهد.
تعمیر جک درب پارکینگ
علاوه بر مدل هایی که در بالا توضیح دادیم، درب های اتوماتیک تلسکوپی، زاویه دار، منحنی و خروج اضطراری هم از انواع دیگر درب های اتوماتیک شناخته شده در بازا می باشد. 
یکی از قسمت هایی که معمولا در درب پارکینگ نیاز به تعمیر پیدا می کند ، جک می باشد . تعمیرات جک درب پارکینگ را میتوانید به تهران ایمن بسپارید .
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .