ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

راهنمای انتخاب جک درب پارکینگ

نکاتی برای خرید جک درب پارکینگ
امروزه ما شاهد تنوع افزون در محصولات در همه ی زمینه ها و صنایع می باشیم که نسبت به سال های قبل این تنوع بسیار زیاد شده است. همین امر باعث این مسئله شده است که ما باید اطلاعاتی هر چند مختصر اما اصولی و کاربردی در مورد محصول و کالایی که می خواهیم انتخاب وخریداری کنیم داشته باشیم .
یک سری از این محصولات عمومی هستند و ما بصورت معمول اطلاعاتی از آنها داریم، اما یک سری از محصولات کاملا تخصصی می باشند و ما هنگامی که به آن وسیله و محصول احتیاج پیدا می کنیم باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشیم تا بتوانیم انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشیم.
یکی از این محصولات که ممکن است در شرایط امروزی به آن احتیاج پیدا کنیم در مورد درب پارکینگ و وسایل وابسته به درب می باشد. چون این وسیله ها جزء وسایل تخصصی می باشند در هنگام خرید و انتخاب باید اطلاعاتی در مورد این کالا داشته باشیم.
امروزه بیشتر درب پارکینگ ها دارای جک می باشد. هنگام انتخاب و خرید جک درب پارکینگ باید به نکاتی توجه کرد تا محصول و کالایی را که انتخاب میکنیم مناسب با شرایط درب پارکینگ شما باشد تا در آینده کمتر دچار خرابی شود و طول عمر بالاتری داشته باشد.
نکات قبل از خرید جک پارکینگ
اولین و مهمترین  موردی که در هنگام خرید جک درب پارکینگ توسط خریدار باید به آن توجه شود،  اندازه و متراژ ورودی ساختمان می باشد . عرض ورودی اصلی ترین مورد در تعیین نوع و وزن درب است. طول بازوی جک های پارکینگ معمولا 400، 500، 600، 700، میلیمتر هستند، هرچه عرض درب پارکینگ بیشتر و عریض تر باشد باید از جک هایی با طول بیشتر استفاده شود.
مورد بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد، روان بودن و حرکت راحت درب می باشد که این مورد وابسته به انتخاب نوع جک دارد و انتخاب نوع جک درب پارکینگ، در میزان فشاری که به آن وارد می آید تاثیر گذار است.
مورد و نکته ی بعدی که در انتخاب جک درب پارکینگ اهمیت دارد جهت شمالی یا جنوبی بودن ساختمان می باشد، چون ممکن است میزان حرکت درب و جهت آن را با محدودیت و مشکل مواجه کند.
بعضی از درب ها می باشند که بیشتر مورد رفت و آمد هستند و باز و بسته شدن و مورد تردد قرار گرفتن آنها بیشتر می باشد مانند مجتمع ها و پارکینگ های بزرگ، که بهتر است از جک های پارکینگ هیدرولیک استفاده شود و دلیل استفاده از این نوع جک ها به این دلیل می باشد که تردد این جک ها نامحدود است و در اثر بازو بسته شدن مکرر داغ نمی کند و خراب نمیشود،البته قیمت این نوع جک ها بسیار گرانتر است.
انواع جک پارکینگ
یک سری از درب های پارکینگ می باشند که تردد در آن ها به طور متوسط می باشد و بهتر است از جک های درب پارکینگ الکترومکانیک که نوع دیگری از جک های درب پارکینگ می باشد استفاده شود.  این نوع جک پارکینگی در قدرت های مختلف و کیفیت های متفاوت تولید و به بازار عرضه می شود که خریدار بنا به استفاده و هزینه ای که مد نظر قرار داده است جک مورد نظر خود را انتخاب و خریداری می نماید.
در متن بالا ما دو نوع از جک های درب پارکینگ را ذکر کردیم که در ادامه به توضیح هر کدام به صورت ساده و مختصر می پردازیم. همانطور که در قبل هم اشاره کردیم برای درب های پارکینگ با تردد بالا از جک های پارکینگی هیدرولیکی استفاده می شود . در این نوع جک ها که می توان گفت توانایی بالایی دارد از روغن برای کارکرد استفاده میکند و در محیط های سخت به دلیل استفاده از روغن کارکرد بسیار خوبی دارد. علاوه بر کارکرد بالایی که این نوع جک دارد می توان گفت که از ایمنی بالایی هم برخوردار می باشد و این سیستم در برابر فشار متقابل مقاوم است و اگر با قفل برقی همراه شود درصد نفوذ پذیری را برای افرادی که ریموت کنترل ندارند را به صورت تقریبی به صفر می رساند.
نوع بعدی جک های درب پارکینگ جکهای پارکینگ الکترومکانیک می باشد که به سیستم گیربکس مکانیکی هم شناخته می شود.  این نوع جک حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. مکانیزم حرکت در این نوع از جک های بازویی رتو و چرخ دنده می باشد, رتور که داخل استاتور قرار دارد با خاصیت مغناطیسی حرکت میکند و چرخ دنده را که میتواند برنجی ویا پلاستیکی باشد میچرخاند .
 وقتی برای آشنایی بیشتر در مورد جک های درب پارکینگ مطالعه می کنید ممکن است به کلماتی برخورد کنید که برای شما نا آشنا باشد به طور مثال با کلماتی مانند:
شفت
در قسمت بدنه ی جک میله یا محوری قرار دارد که عملکرد اصلی را بر عهده دارد. با باز و بسته شدن و تغییر اندازه ی خود درب را باز و بسته می کند و معمولا این عملکرد باز و بسته شدن  بین 30 تا 70 سانتی متر می باشد. به این قسمت که این وظیفه را بر عهده دارد شفت میگویند که نقش مهمی را ایفا می کند.
برد و مدار کنترل یا فرمان
فرمان عملکردی که در جک دارد هماهنگی ، زمان بندی و ترتیب بندی بین الکتروموتور و حرکت دستگاه می باشد .فرمان ریموت و چشمی را دریافت می کند و درب را به حرکت در می آورد.
چشمی فتوسل یا مادون قرمز
این قسمت از جک مسئولیت تشخیص عدم بسته شدن در را دارد. این جزء در یک طرف فرستنده و در طرف دیگر گیرنده قرار می گیرد و هر مانعی که بین درب مشاهده شود را تشخیص داده و به مدار فرمان منتقل می کند و عملیات ترمز اتفاق می کند و می توان گفت که این جزء از جک ایمنی زیادی را به همراه دارد. 
ماردون
به میله ای که با چرخش خود عملکرد پیستونی را به وجود می آورد ماردون می گویند و خرابی در اثر استفاده ی نا متعارف موجب آسیب این قطعه می شود که جبران ناپذیر است و ممکن است هزینه ی گزافی برای تعمیر یا جابجایی داشته باشد. 
البته اجزای بیشتری یک جک درب پارکینگ را تشکیل می دهد که در این مقاله اجزای مهم به صورت مختصر و کلی توضیح داده شد .
پس همانطور که مطالعه کردید تا اینجای مقاله با جک درب پارکینگ، انواع آن و کاربردی که هر کدام دارند آشنا شدید . انتظار می رود که در هنگام انتخاب و خرید با توجه به توضیحات بالا موردی که مناسب می باشد را انتخاب کنید. 
در صورت نیاز به تعمیرات جک درب اتوماتیک کلیک کنید .
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .