021 22254005
ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

متداول ترین ایرادات و اشکالات درب اتوماتیک

لازم است که قبل از شروع مبحث تعمیرات جک درب پارکینگ یک اطلاعات کلی از این محصول  و قطعه داشته باشیم. 
جک درب پارکینگ که با نام های جک پارکینگی، جک برقی درب، درب اتوماتیک پارکینگ و ... شناخته شده است در حدود 15 سال پیش وارد بازار گردید که در طول این سال ها بیشتر درب ها مجهز به این نوع سیستم و به صورت اتومات شده اند. جک پارکینگ وظیفه ی باز و بسته شدن درب حیاط و ورودی و منزل و ... را به صورت اتوماتیک و تنها با فشردن یک دکمه و به راحتی بر عهده دارد.
در نظر بگیرید که در گرمای تابستان یا سرمای زمستان برای باز کردن درب ورودی حیاط یا پارکینگ منزلتان مجبورید خودرو خود را ترک و درب را باز کرده و پس از داخل شدن دوباره پیاده شده و آنرا ببندید! به این بیندیشید که اگر در این حین که از خودرو پیاده شدید فراموش کنید درب خودرو را قفل کنید، ممکن است مشکلاتی از قبیل مزاحمت یا سرقت رخ دهد. با توجه به این چند نکته، چندان هم بیراه نیست که بگوییم جک درب پارکینگ را برای تأمین امنیت و آرامش منازل و محل کارمان لازم داریم. امروزه جک درب پارکینگ یکی از ملزومات ساختمان ها شده است. 
از مزیت‌های بارز درب اتوماتیک و جک پارکینگی این است که دیگر نیازی نیست به طور دستی درب را باز و بسته کنید و این عمل به طور اتوماتیک انجام می‌شود. امروزه افراد بیشتر تمایل دارند که کارها به طور اتوماتیک انجام شود و آن‌ها راحتی بیشتری داشته باشند. درب‌های اتوماتیک این راحتی را برای افراد فراهم می کنند. همچنین از مزیت‌های دیگر آن، قیمت مناسب درب اتوماتیک و جک پارکینگی است که باعث شده است استقبال خوبی از آن شود. بنابراین تمام افراد می توانند به راحتی آن را تهیه کنند.
مشکلات درب اتوماتیک
مبحث بعدی در مورد تعمیرات جک درب پارکینگ جهت کامل کردن اطلاعات خریدار و افرادی که در حال استفاده از این نوع محصول هستند می باشد. 
تعمیر جک نسبت به تعویض و خرید مجدد این محصول از هزینه ی بسیار کمتری استفاده می شود و بنا به همین دلیل لازم است که ما مشکلات شایع که ممکن است برای جک درب پارکینگ پیش می آید را بدانیم و آگاهی کامل داشته باشیم. 
مشاهده آثار شکستگی
یکی از مشکلات و ایرادات پیش آمده به وضوح آثار شکستگی در اجزا جک درب پارکینگ می باشد که حال با توجه به قطعات یا محل شکستگی و آسیب دیدگی می‌توان اقدامات مناسب را انجام داد.
شکستگی پایه‌های جک
مورد بعدی و شایع در ایرادات جک درب پارکینگ شکستگی پایه های جک می باشد. اگر خودرو به درب خورده باشد به احتمال فراوان پایه ابتدایی یا انتهایی جک که بر روی درب یا روی چهارچوب نصب است می شکند. در این حالت می‌بایست برق ورودی به جک پارکینگ را قطع نمود و پایه را به حالت اولش در آورد و دقیقاً در محل قبلی نصب کرد. این بسیار مهم است پایه‌ها دقیقاً سر جای خودشان جوش شوند چرا که در غیر این صورت در زاویه بسته و باز شدن درب خلل ایجاد خواهد شد.
خراب شدن درب پارکینگ
شکستگی شفت یا دیگر اجزای جک
در برخی مواقع و زمانی که پایه‌ها بسیار استوار و درست روی درب و چهارچوب نصب شده است با برخورد خودرو به درب، جک‌ها آسیب می بیند و معمولاً از شفت گرفته تا گیربکس و موتور صدمه می بیند. در این شرایط برق ورودی مدار کنترل جک پارکینگ را قطع کرده و سیم جک آسیب دیده را جدا کنید و پین اتصال جک را به درب و چهارچوب در بیاورید تا آن را آزاد کنید. در پایان جک آسیب دیده را برای شرکت خدمات دهنده ارسال کنید و پس از تعمیر و تحویل، آن را سر جای خودش نصب کنید.
گاهی شکستگی‌ها در محل مدار کنترل یا چشمی و فلاشر است که می‌بایست یک قطعه جدید خریداری کنید و جایگزین آن نمایید. که اگر مدار کنترل نیاز به تعویض داشت حتماً از یک کارشناس جهت نصب این قطعه کمک بگیرید.
در بعضی مواقع درب با فشردن ریموت جک برقی باز نمی‌شود که ما در این مرحله باید عیب یابی را شروع کنیم. 
چراغ ریموت را چک کنید
در بسیاری از مواقع علت باز نشدن جک پارکینگ، تمام شدن باتری ریموت است. شما به راحتی می‌توانید متوجه پایان عمر باتری ریموت خود شوید. اگر با فشردن دکمه ریموت چراغ LED آن روشن نشد یا کم نور بود می‌بایست باتری ریموت را عوض کنید. در صورتی که با تعویض باتری مشکل برطرف نشد و تنها ریموت شما قادر به باز کردن درب پارکینگ نیست، احتمالاً ریموت در اصطلاح کد پرانده یا خراب شده است.
ریموت درب پارکینگ
برق ورودی ساختمان را چک کنید
شاید بدشانسی به نظر برسد که دقیقاً موقع خارج یا وارد شدنتان به ساختمان برق برود. اما حداقلش این است که هزینه‌ای روی دست شما نگذاشته و با آمدن برق سیستم جک پارکینگی به حالت قبل خود بر می‌گردد. در این شرایط جک‌ها را به وسیله کلید خلاص کن، خلاص کرده و درب را باز نموده و تردد خود را انجام دهید.
در برخی مواقع به هر علتی ممکن است فقط برق مربوط به جک قطع شده باشد که می‌بایست فیوزهای مینیاتوری را از جعبه فیوز چک کنید.
با فشردن ریموت تنها یک درب باز می‌شود
در مواقعی فرسودگی سیم‌ها یا عوامل دیگر باعث قطع شدن یک یا چند سیم می‌شود و در نهایت درب باز نشده و یا یک لنگه درب باز و بسته می‌شود. در این شرایط سیم‌های آسیب دیده یا ترجیحاً تمام سیم‌ها می‌بایست تعویض شود. برای این کار برق ورودی را قطع کرد و کابلی مشابه کابل قبلی تهیه کنید و به سر سیم‌های قبلی وصل کرده و سیم‌ها رو بکشید تا با کشیدن آن کابل جدید جایگزین شود. در انتها سیم‌ها را سر جای خودش وصل کنید.
درب باز می‌شود ولی بسته نمی‌شود
وقتی چشمی‌ها یا فتوسل خراب می‌شود، می شکند یا آب می‌خورد باعث می‌شود که درب باز شده و بسته نشود. در این شرایط در صورتی که آسیب فیزیکی بر روی چشمی‌ها مشاهده نشده، روکش چشمی‌ها را در بیاورید و سیم‌های متصل شده به آن را چک کنید که قطع نشده باشد و در نهایت روکش آن را بشویید و خشک کنید و در صورتی که همچنان مشکل پا بر جا بود یک چشمی جدید جایگزین کنید.
توجه داشته باشید که اصولاً چشمی‌های جک پارکینگی با یکدیگر سازگارند و نیاز به این نیست که حتماً چشمی اصلی و فابریکی خریداری گردد. 
بازنشدن درب پارکینگ
درب‌ها به هم گیر می‌کنند
اگر به تازگی درب پارکینگ را نصب کرده اید و با این مشکل روبرو شده اید به این خاطر است که تنظیمات اولیه مناسب از طرف نصاب انجام نشده است و او می‌بایست اختلاف بین دو لنگه را درست تنظیم می‌نمود. از او بخواهید مشکل را برطرف کند.
اگر چندین سال است که جک درب پارکینگ کار می‌کند و این ایرادی جدید است، احتمالاً یکی از موتورها ضعیف شده و جا می‌ماند به طور موقت می‌توانید با بالا بردن اختلاف بین دو لنگه یا جابجا کردن دو بازو این مشکل را برطرف کنید، اما در آینده می‌بایست جک ضعیف شده را برای تعمیر برای شرکت خدمات دهنده ارسال کنید.
درب‌ها موقع کار می‌ایستد و بر می‌گردد
این اتفاق عمدتاً برای جک‌های با قابلیت تشخیص مانع می‌افتد. ابتدا جک خلاص کنید تا متوجه شوید که درب موقع باز و بسته شدن در جایی گیر نباشد. اگر این مورد نبود می‌بایست از منو مدار کنترل، حساسیت سنسور را کم کرد. برای این کار می‌توانید کاتالوگ جک پارکینگی خود را تهیه و این کار را انجام دهید و یا این کار را به تکنسین جک پارکینگی بسپارید.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .