ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

7 مشکلی که معمولا برای درب پارکینگ پیش می آید و راه حل آنها

هنگامی که درب اتوماتیک شما به طور ناگهانی دچار مشکل می شود، درک علت آن معمولاً ساده است و شما می توانید خودتان با چک کردن موارد مختلف، به تعمیر آن بپردازید.
در اینجا هفت مشکل شایع همراه با محتمل ترین تعمیرات هر یک وجود دارد. اگر به نظر نمی رسد که هیچیک از راه حل های زیر مشکل را برطرف کند، بای دبا یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید و از او بخواهید که با حضور در محل، مشکل درب اتوماتیک شما را حل نماید.
تعمیر جک درب پارکینگ
مشکل اول:نه کنترل از راه دور و نه سوئیچ دیواریدرب بازکن، کار نمی کنند!
وقتی به هنگام فشار دادن ریموت یا سوئیچ دیواری، درب اتوماتیک به هیچ وجه از جای خود تکان نمی خورد، تقریباً مطمئن باشید که عملکرد منبع تغذیه به نوعی مختل شده است:
همانند بسیاری از مشکلات، متداول ترین مشکل ساده ترین مشکل است! واحد موتور از برق جدا شده است. ابتدا با چک کردن محل خروجی درب باز کن، درب ورودی را باز کنید و مطمئن شوید که سیم در کل سیستم وصل است.
همچنین ممکن است قطع کننده مدار، فیوزیا خروجیGFCI که مدار در بازکن در را تأمین می کند، سوخته باشد. اگر متوجه شدید که چراغهای دیگریا مدارهای الکتریکی موجود درب اتوماتیک کار نمی کنند، علت اصلی همین موضوع است و باید قطع کننده یاGFCI را تنظیم کنیدیا فیوز سوخته را تعویض کنید. اگر قطع کننده مدار یاGFCI مرتباً در حال قطع شدن است، این نشانه وجود یک اتصال کوتاه در سیستم است.
سرانجام، ممکن است موتور درب بازکن گاراژ سوخته باشد و به هیچ وجه کار نکند. این مشکلی است که شما (یا شخص خدماتی) را مجبور به تعویض آن می کند.در این حالت، درب اتوماتیک به RemoteیاKeypad پاسخ نخواهد داد.
چندین راه حل ممکن وجود دارد که عملکرد کنترل از راه دور بی سیم یا صفحه کلید درب بازکن را چک کنید: 
مشکلات درب اتوماتیک
1. در حالیکه کنترل دست تان است، به در نزدیک شوید. ممکن است از محدوده آنتن د خارج شده باشید. درب بازکن های مدرن، اساساً رادیوهای کوچکی هستند که حدوداً با سرعت 315 میلی آمپر ساعت کار می کنند و چند فوت فاصله اضافی می تواند سیگنال ورود را تحت تأثیر قرار دهد.
2. اطمینان حاصل کنید که آنتن واحد موتور به سمت پایین آویزان است و به هیچ وجه آسیب ندیده است.
3. اگر درب با سوئیچ دیواری سخت افزاری خوب کار کند، به احتمال زیاد باتری باید در کنترل از راه دور یا صفحه کلید تعویض شود.
4. برنامه کنترل از راه دور یا صفحه کلید را دوباره برنامه ریزی کنید. لوازم الکترونیکی حساس در کنترل از راه دور یا صفحه کلید ممکن است گاهی برنامه نویسی خود را از دست بدهند و ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشند. هر درب بازکن گاراژ، روشی متفاوت برای برنامه ریزی مجدد دارد؛ بنابراین با متخصص این کار مشورت کنید و یا در جستجوی اطلاعات مربوط به نحوه انجام این کار برای درب بازکن مخصوص خود به صورت آنلاین بگردید.
مشکل دوم:درب اتوماتیک بسته نمی شود.
اگر درب گاراژ به درستی باز شود اما نتواند به طور کامل بسته شود، ممکن است یکی از سه دلیل عمده زیر وجود داشته باشد:
1. ممکن است سوئیچ به تنظیم مجدد نیاز داشته باشد. درب اتوماتیک شما دارای کلیدهای تنظیم شده است که به موتور دستور می دهد چه زمانی از کار بایستد؛ چه هنگام باز شدن و چه هنگام بسته شدن. اگر سوئیچclose-limit اشتباه تنظیم شده باشد، ممکن است از بسته شدن درب جلوگیری کند. همچنین می توانید در هنگام باز کردن درب بازکن را معکوس یا عقب بکشید.
2. سوئیچ close-limit یک اقدام ایمنی است که باعث می شود افراد در معرض ضربه قرار نگیرند و درب روی آن‌ها بسته نشود. وسیله ای لازم و ضروری برای همه درب بازکن های اتوماتیک است. تنظیم کلید سوئیچ باعث می شود درب اتوماتیک شما رفتار نامنظمی نداشته باشد.
3. درهای مختلف، برای تنظیم سوئیچ ها از روش های مختلفی استفاده می کنند، اما معمولاً این یک پیچ در واحد موتور است که برای تنظیم میزان پایین آمدن درب چرخانده می شود.
4. سنسورهای ایمنی ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشند. نزدیک انتهای مسیر درب، در هر دو طرف چشمان الکترونیکی قرار دارد که نیاز به یک دید واضح بین دارند. اگر خطوط دید بین چشم ها مشخص باشد، درب تا سطح زمین به آرامی بسته می شود. با این حال اگر هر چیزی مانع از مشاهده چشمی ها شود، یا اگر براکت هایی که چشم های الکترونیکی را هم تراز می کنند مشکل پیدا کنند، از پایین آمدن درب باز می مانند. در بیشتر موارد، درب متوقف می شود یا معکوس می شود و چراغ ها چشمک می زنند تا به شما بگویند مشکلی وجود دارد.
5. اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی بین مسیر بین سنسورهای الکترونیکی وجود ندارد. بعضی اوقات، برگها یا گردوخاک می توانند حسگرها را مسدود کنند. اگر به طور مكرر این اتفاق بیفتد، ممكن است ارتعاشات موجود در در مسیرها باعث شل شدن براكت های نگهدارنده سنسورها شده و باید دوباره مرتب شوند.
6. غلتک زنگ زده یا آسیب دیده می تواند باعث اتصال درب در مسیرها شود. جایگزینی غلتک های آسیب دیده یا روانکاری آنها با روان کننده سیلیکونی می تواند این مشکل را برطرف کند. بعضی اوقات ممکن است خود مسیرها جابجا شوند یا خم شوند که این امر نیز می تواند باعث ایجاد مشکل شود.
مشکلات درب اتوماتیک
مشکل سوم:قبل از برخورد به طبقه، درب گاراژ معکوس می شود؛
دو مشکل احتمالی می تواند منجر به تغییر حالت درب اتوماتیک قبل از اینکه حتی کف زمین را لمس کند، بشود:
1. درب بازکن های گاراژ دارای یک پیچ تنظیم هستند که نیروی بسته شدن را کنترل می کنند. فشاری که قبل از خاموش شدن موتور اجازه میدهد تا درب پایین بیاید. وقتی درب قبل ازبرخورد به کف زمین معکوس می شود و بالا رود، اغلب به این دلیل است که این نیرو نیاز به تنظیم مجدد دارد. اصطکاک غلتک های درب در داخل مسیرها باعث می شود درب بازکن در فکر این باشد که درب به کف رسیده است و حالا وقت بالا رفتن آن است. برای تنظیم حساسیت آن، باید درب باز کن مجددا تنظیم شود.
2. غلطک های آسیب دیده یا زنگ زده نیز می توانند اصطکاک اضافی ایجاد کنند؛ به این شکل که درب بازکن، قبل از به زمین رسیدن حرکت آن رامتوقف می کند تا زودتر بایستد. اطمینان حاصل کنید که غلطک ها از فرم خوبی برخوردار بوده و به خوبی روغن کاری شده اند تا از بروز این مشکل جلوگیری کنید.
مشکل چهارم:درب اتوماتیک بلافاصله پس از لمس کف، معکوس می شود؛
هنگامی که درب پس از لمس کف بلافاصله به سمت بالا می پرد، بخاطر وجود مشکلی در سوئیچ است. پیچ تنظیم محدودیت را بر روی موتور درب بازکن با سرعت کم تنظیم کنید تا زمانی که درب با لمس زمین متوقف شود.
مشکل پنجم: درب پارکینگ کاملاً باز نمی شود؛
وقتی درب گاراژ درست صعود می کند اما کوتاه می ایستد؛ دلایل احتمالی این موارد عبارتند از:
1. ممکن است لازم باشد سوئیچ حداکثر به سمت واحد موتور منتقل شود. این کلید معمولاً یک اهرم لمسی است که در انتهای مسیر نزدیک واحد موتور نصب می شود و اگر خیلی دور باشد، موتور قبل از باز شدن کامل، درب را متوقف می کند. راه حل این است که سوئیچ را به واحد موتور نزدیک کنید. این مشکل تا حدودی نادر است و معمولاً بلافاصله پس از نصب درب بازکن جدید گاراژ خود را نشان می دهد.
2. غلطک های بلک دار یا آسیب دیده نیز می توانند باعث باز شدن کوتاه درب شوند. غلطک های آسیب دیده را بازرسی و جایگزین کنید و غلطک های زنگ زده را روغن کاری کنید.
مشکل ششم:درب پارکینگ در زمستان باز نمی شود؛
گاهی اوقات درب اتوماتیکی که کاملاً پایین می آید به خصوص در زمستان باز نمی شود. اگر چنین اتفاقی افتاد، به دنبال پیچ موتور باشید تا حساسیت درب بازکن را تنظیم کند. به خصوص در زمستان که غلطک ها گاهی سفت می شوند، ممکن است از باز شدن درب باز ایستد. روانکاری غلطک ها نیز می توانند به این مشکل کمک کنند. روش های تنظیم حساسیت متفاوت است. بنابراین برای راهنمایی، از یک تعمیرکار کمک بخواهید.
مشکل هفتم:درب گاراژ باز می شود اما موتور از کار نمی افتد؛
وقتی این مشکل غیرمعمول رخ می دهد، به این معنی است که سوئیچ تا حداکثر فاصله مجاز، باید از واحد موتور دور شود. به ندرت اتفاق می افتد که این مشکل ظاهر شود. بروز چنین اتفاقی، معمولاً هنگام نصب درب بازکن درب اتوماتیک است که با اجرای درست مراحل نصب قابل حل است.
در صورتی که باز هم نتوانستید مشکل را حل کنید می توانید با بخش تعمیرات جک درب پارکینگ تهران ایمن تماس بگیرید . شماره تماس : 02122254005
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .