ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

جک درب اتوماتیک چیست

جک های برقی با به کار گیری انرژی الکتریکی برای باز و بسته کردن درب به کار می روند. امروزه درب هایی که به کمک جک برقی باز و بسته می شوند، جای درب های معمولی را گرفته اند.به غیر از ساختمان های مسکونی، در ادارات و ساختمان های تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از جک های برقی باز و بسته کردن درب پارکینگ راحت شده است و برای این کار نباید زمان زیادی را صرف کرد. بدون این که نیازی به پایین آمدن از ماشین باشید، با استفاده از جک پارکینگ و با فشردن دکمه ای می توان درب منزل را به راحتی باز و بسته کرد. این نمونه از جک ها هم برای درب هاییک لنگه و هم دو لنگه استفاده می شوند.
درب های اتوماتیک یک لنگه به صورت نود درجه باز می شوند. این گونه از درب ها برای پارکینگ هایی مناسب اند که فضای کافی برای باز شدن درب از دو طرف وجود نداشته باشد.
درب های اتوماتیک دو لنگه همان گونه که از نام شان پیداست، دارای دو لنگه هستند که هر کدام از وسط نود درجه باز می شوند.این درب ها مناسب خانه هایی هستند که فضای کافی از دو طرف برای باز شدن درب باشند. برای مثال ورودی ساختمان هایی که فضای کافی و حیاط پارکینگ بزرگ دارند و یا مجتمع های تجاری بزرگ که فضای زیادی برای این درب ها دارند. عواملی که بر روی انتخاب جک برقی مناسب برای درب هاییک لنگه و دو لنگه تاثیر گذار است وزن درب و تعداد دفعاتی است که در یک روز درب باز و بسته می شود. 
انواع جک های درب پارکینگ
جک های پارکینگی انواع مختلفی دارند که از بین آن ها می توان به جک برقی هیدرولیکی و جک برقی الکترومکانیکی اشاره کرد. 
جک برقی هیدرولیکی با استفاده از فشار هوا و روغن کار می کند؛ نسبت به نوع الکترومکانیکیقوی تر هستند و سرعت بالاییهم در حین باز و بسته شدن دارند.
طول عمر جک های هیدرولیکی از الکترومکانیکی بیشتر است و قیمت شان هم گران تر است. مزیتی که جک های هیدرولیکی دارند این است که هزینه نگهداری و تعمیراتشان کم است.
جک های برقی الکترومکانیکی مناسب مکان هایی هستند که رفت و آمد در آن ها کم است. مانند ساختمان های مسکونی.
پایه کار جک های برقی بر روی نیروی مکانیکی و چرخ دنده هاست.
تعمیر جک درب پارکینگ
ساختار جک درب پارکینگ
جک های پارکینگی از دو بازو که بر روی درب نصب می شوند، تشکیل شده اند.همچنین داراییک چراغ هشدار هستند که بر روی قسمتی از درب نصب می شوند که در تیررس دید باشند.هنگام باز و بسته شدن درب،این چراغ روشن می‌شود. این نوع جک ها داراییک ریموت کنترل برای باز و بسته کردن درب های پارکینگ هستند. مرکز کنترل جک برقی وظیفه تنظیمات زاویه باز و بسته شدن درب و سرعت آن را بر عهده دارد.برای حفظ امنیت بر روی درب ها یک چشمی نصب گردیده و عملکرد آن به این صورت است که در هنگام بسته شدن درب هرگونه جسم و خودرویی که از مقابل چشمی عبور کند درب باز می شود و از برخورد به آن جلوگیری می شود.
برخی از جک ها دارای تایمر هستند و سر یک زمان مشخص درب را می بندند.جنس چرخ دنده های به کار رفته در جک ها از نوع پلاستیکی و فولادی است. برخی از نمونه های جک پارکینگی قابلیت این را دارند که سرعت باز و بسته کردن درب را کنترل می کنند تا از صدای به هم خوردن درب جلوگیری کنند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .