ثـبت نــام / ورود
حــساب کــاربــری

همه چیز در مورد درب پارکینگ

امروزه در شهرهای بزرگ و پر جمعیت، درب های پارکینگ از شکل ساده خود درآمده اند و تبدیل به درب های کنترلی و ریلی شده اند.سابقه استفاده از درب پارکینگ به سال های بسیار قبل برمی گردد. با به وجود آمدن چرخ و ارابه، انسان ها به دنبال مکانی برای نگهداری وسایل نقلیه خود بودند.از درب های کوچک تنها انسان ها عبور می کردند و فضای کافی برای عبور و مرور چرخ ها و ارابه ها وجود نداشت. بنابراین اولین بار اینجا بود که انسان تصمیم گرفت درب ورود و خروج خود را از درب ورود و خروج وسایل نقلیه اش جدا سازد.
درب های برقی پارکینگ برای اولین بار در آمریکا ساخته شدند و بعد از مدتی با به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد ساخت این درب ها در سراسر دنیا، این درب ها به همه کشور ها راه پیدا کردند.
ویژگی های مثبت درب پارکینگ
اولین ویژگی درب پارکینگ هم خوانی آن با نمای بیرونی ساختمان است. اگر که فضای بیرونی خانه شما شیک و بزرگ است؛ پس باید درب پارکینگی هم که انتخاب می کنید جدید و به روز باشد.
ویژگی دیگری که باید برای ساختمان در نظر گرفت، نور پارکینگ است. برای مثال پارکینگ شما در ضلع شمالی ساختمان است یا جنوبی؟ و یا اینکه ساختمان مورد نظر ویلایی است یا آپارتمانی؟و متراژ ورودی آن چقدر است؟ این نکته را بخاطر داشته باشید که اگر پارکینگ شما از نور کافی برخوردار نیست، باید از درب هایی استفاده شود که نور را برای پارکینگ تامین می کند.به این خاطر باید از شیشه سکوریت نشکن استفاده شود.
ویژگی تشخیص حرکت،یک ایمنی برای درب پارکینگ محسوب می شود.
معرفی کامل درب های اتوماتیک
ایمنی بالای درب های پارکینگ
معمولا ایمنی درب پارکینگ را از دو راه می توان تامین کرد. ابتدا نصب سنسور های حرکتی است که در مسیر حرکت اتومبیل به سمت درب پارکینگ قرار دارد.وقتی وسیله نقلیه از جلوی سنسور ها عبور کند، چراغ های پارکینگ خود به خود روشن می شوند و ۴ تا ۵ دقیقه در همین حالت می مانند.با این ویژگی و نور پردازی عالی آن شما می توانید به راحتی از خانه و اتومبیل خود خارج شوید بدون اینکه برای باز کردن درب پارکینگ از ماشین خارج شوید.با داشتن این سنسور ها دیگر نگران سرقت از منزل خود نباشید. زیرا هر سارقی که سعی در وارد شدن به منزل شما را داشته باشد، سنسور های تشخیص حرکت فعال شده و باعث روشن شدن چراغ ها می شوند.کارشناسان امنیت ساختمان ها بر این باورند که نورپردازی خوب یکی از راه هایی است که درصد سرقت از منازل را به کمترین حد می رساند.تمام درب های منازل باید مجهز به ویژگی کنترل دستی باشند.
تعمیر جک درب پارکینگ
کدام درب پارکینگ برای شما مناسب است؟
در هنگام انتخاب درب پارکینگ هوشمند یا دستی به محل کار خود نیز توجه کنید.مورد دیگری که حتما باید مد نظر داشته باشید توجه به جنس و رنگ درب پارکینگ است.بهترین نوع رنگ درب پارکینگ، رنگ کوره ای الکترواستاتیک است. این رنگ ها بر روی درب پاشیده می شوند و به انواع آب و هوا سازگار هستند.
انواع درب های پارکینگی
درب برقی
درب زیر سقفی
درب ریلی
درب پارکینگ برقی
درب برقی به درب هایی گفته می شود که به وسیله برق و ریموت کنترل باز و بسته می شوند.از نکات مثبت این درب ها می توان به امنیت درب ها،قیمت مناسب،خرابی کم و قطعات مصرفی ارزان قیمت اشاره نمود.تنها نکته منفی در این درب ها ریموت کنترل آن است که اگر بنا به هر دلیلی ریموت کنترل درست عمل نکرد مجبور به استفاده از کلید برای باز نمودن درب هستید.
درب پارکینگ زیر سقفی
این نوع درب از ایمن ترین درب های اتوماتیک پارکینگ است.درب های زیر سقفی برای پارکینگ هایی طراحی شده اند که فضای زیادی برای باز نمودن درب ندارند. در این حالت ریل های فولادی را در کناره های درب نصب می کنند.از نکات مثبت این گونه درب ها می توان به دو جداره بودن پلت ها اشاره کرد.
جنس رویه درب از فولاد و جنس داخلی آن فوم پلی اورتان است که همانند یک عایق صوتی-حرارتی عمل می کند.از دیگر ویژگی های درب های زیر سقفی می توان به امنیت بالا و تنظیم چشم الکترونیکی حساس به حرکت، اشاره کرد. البته نکته قابل توجهی که در مورد درب های پارکینگ زی سقفی وجود دارد، قیمت بسیار بالای آن هاست.
درب پارکینگ ریلی
این درب های کشویی برای پارکینگ هایی که فضای ورودی بزرگ دارند، قابل استفاده است.از مزایای درب های ریلی می‌توان به کم هزینه بودن آن اشاره کرد و از معایب آن هم می توان به اختصاص فضای زیاد برای رفت و آمد ساکنین ساختمان اشاره کرد.
امیدواریم که این مقاله برای شما خواننده عزیز مفید واقع شده باشد.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق مجموعه تهران ایمن می باشد .